Perfume Vending – Latvijas inovācija pasaules tirgū

Pievienots latban.aivars.sablis Pie, 12/04/2015 - 02:20

Ikdienā tirdzniecības aparātā mēs varam iemest monētu, lai iegādātos kafiju, tēju, sviestmaizi vai šokolādes tāfelīti. Latvijas uzņēmuma SIA Riemon (zīmols Perfume Vending) radītie aparāti piedāvā iepriekš nebijušu pakalpojumu- iesmaržoties ar smaržām.

2014. gada novembrī biedrībā „Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls” startēja Jevgenijs Roščins ar savu projektu „Smaržu izsmidzināšanas aparātu ražošanas izveide Latvijā un eksporta attīstība”, kuram izdevās piesaistīt 100 tūkstošu eiro privātās investīcijas jaunu aparātu prototipu izstrādei un dalībai starptautiskās izstādēs.

Smaržu izsmidzināšanas aparāti “Perfume Vending Machine” ir kompakti un izvietojami pie sienām tualešu priekštelpās kafejnīcās, tirdzniecības centros, sporta klubos, degvielas uzpildes stacijās, nakts klubos un jebkurā citā publiskā vietā, līdzīgi kā roku žāvēšanas automāts – tas sniedz klientiem higiēnas pakalpojumu. Tas, ka šis pakalpojums ir augsti pieprasīts, apliecina ārvalstu pieredze, kur izklaides vietu tualetēs jau ir pieejams šāds pakalpojums. Ir pierādīts, ka Perfume Vending aparāts ir nesamērojami efektīvāks, kvalitatīvāks un inovatīvāks risinājums, tas palīdz uzlabot klientu apmierinātību. Klientiem tiek piedāvāts izvēlēties starp piecām aparāta klāstā esošajām smaržām, pamatā šīs smaržas tiek izvēlētas no tā brīža populārāko un dārgāko zīmolu klāsta, iemetot aparātā monētu, nospiežot izvēlētā aromāta pogu- klients iesmaržojas.

Kopš investīciju piesaistes Latvijā ir uzņemti strauji apgriezieni projekta attīstībā. 2015.gada janvārī, Londonā, piedaloties izstādē EAG International Expo, kas ir viena no lielākajām Eiropā tirdzniecības un izklaides automātu izstādēm. Izstādē smaržu izsmidzināšanas automāts izraisīja lielu ažiotāžu, to augsti novērtēja gan kā papildus ienākuma gūšanas avotu, gan kā papildus pakalpojumu klientiem, kas tirgo jau gadsimtiem augsti pieprasītu produktu- smaržas.   Pēc Londonas izstādes sekoja izstāde VendExpo 2015 Maskavā, 2015.gada martā, kurā smaržu izsmidzināšanas aparāts bija uzmanības centrā, izraisīja milzīgu interesi, tika noslēgti sadarbības līgumi par apjomīgiem aparātu pasūtījumiem, šī pieredze deva Kompānijai skaidru redzējumu, ka galvenais noieta tirgus ir Krievijā.

Gadu pēc dalības biedrības „Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls” Investīciju sesijā uzņēmums noslēdza sadarbības līgumu ar nu jau esošo partneri, kas smaržu izsmidzināšanas aparātu ražošanas attīstībā investēja 0,5 miljonu eiro.  Krievijā tika nodibināts uzņēmums, kas ražos un pārdos Perfume Vending aparātus visā Eirāzijas ekonomiskā savienībā, kur smaržu aparātu potenciālais tirgus ir novērtēts viena miljarda eiro vērtībā. Krievijā kompānija iegulda vērienīgā un pārdomātā mārketinga kampaņā, izstrādājot zīmolu un brendu, kas kļūs atpazīstams visās aparātu tirdzniecības valstīs. Ir plānots arī nākotnē pārdod franšīzes un attīstīt aparātu tīklu pilsētās un reģionos.  Uzņēmuma nākotnes skatījumā ir Ķīnas tirgus, kurā attīstības un izaugsmes iespējas ir krietni lielākas.

LatBAN aktivitātes

Šodien iniciat ī vas “ Gada investors ” ietvaros svin ī g ā ceremonij ā apbalvoti investori par 2017...
Iniciat ī vas “ Gada investors ” ietvaros ir atkl ā ti pretendenti uz balv ā m par p ē rn ā gada sek...
Latvijas priv ā t ā un juridisk ā sektora investoriem l ī dz tre š dienai, 13. decembrim (ieskaitot)...
Š.g. 19. - 20. oktobrī starptautiskā biznesa atbalsta organizācija Seed Forum sadarbībā ar Latvijas...
LatBAN aicina biznesa projektu autorus pieteikties ikmēneša Investīciju sesijai līdz 10. septembra p...
Digital Freedom Festival sadarbībā ar biedrību Latvijas Biznesa enģeļu tīkls (LatBAN) izsludina piet...
Latvijas Biznesa eņģeļu tīkls (LatBAN), atzīmējot savu trīs gadu jubileju, organizē pirmo investoru...
30. maijā norisināsies LatBAN Investīciju sesija, kuras ietvarā būs iespēja, ne tikai piesaistīt fin...
š.g. 07.-08.aprīlī starptautiskā biznesa atbalsta organizācija Seed Forum sadarbībā ar Latvijas Bizn...
' Latvijas Biznesa Eņģeļu tīkls ' (LATBAN) marta investīciju sesijā prezentēti seši projekti - PomoD...

Nozares jaunumi

13. jūnijā oficiāli tika atklāts Latvijas akcelerācijas fonds Overkill Ventures. Overkill Ventures i...
GDPR jeb ES vispārīgā datu aizsardzības regula ir spēkā gandrīz divus mēnešus. Pagaidām skaļu pārkāp...
Līdz 6.martam ikvienam Latvijas uzņēmējam un ideju autoram ir iespēja pieteikt savu sociālās inovāci...
Līdz 29. aprīlim iespējams pieteikties dalībai pasaulē vadošajā videi draudzīgo biznesa ideju konkur...
ABOUT THE DEEP TECH START-UP COMPETITION: The Deep Tech Start-up Competition is established as a pos...