Norisinājās biedrības „Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls” Marta Investīciju sesija

Pievienots LatBAN Pie, 03/26/2021 - 16:14

24. martā norisinājās biedrības “Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls” organizētā Investīciju sesiju, kuras laikā attālinātā formātā tikās biedrības biedri - biznesa eņģeļi ar sešiem jaunuzņēmumiem, kuriem bija iespēja prezentēt savus projektus, lai pretendētu uz investīcijām.

 

Biedrības “Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls” jaunuzņēmumus projektu vadītājs Daniels Jotiks stāsta: “Patīkami redzēt daudz jaunuzņēmumus piesakāmies Investīciju sesijai no dažādām pilsētām un dažkārt, valstīm. Galu galā, mēs visi šajā industrijā cenšamies atrast un palīdzēt attīstīt pirmo Latvijas vienradzi, ko arī visi kopumā ceram drīzumā sasniegt. Piesakoties investīciju sesijām jaunuzņēmums spēj iegūt arī ieskatu jaunuzņēmumā no investora puses, kas pēc manām domām ļoti palīdz un noder turpmākai attīstībai un finanšu piesaistei."

 

Uz februāra Investīciju sesija tika iesūtīti vairāk kā 14 pieteikumi, taču uz investīciju sarunām tika atlasīti tikai 6 jaunuzņēmumi, kas pēc izvērtēšanas un konsultācijām tika atzīti par perspektīvākajiem no visiem projektiem. Jaunuzņēmumiem, kas netika izvirzīti uz janvāra Investīciju sesiju, ir iespēja veikt nepieciešamos uzlabojumus savā projektā un atkārtoti iesniegt pieteikumu uz marta investīciju sesiju, kas norisināsies 22.aprīlī.

 

Šajā Investīciju sesijā lielāko interesi raisīja 3 no projektiem:

Populārakais investoru lokā bija “eID Easy”, jaunuzņēmums tika uzsākts Igaunija un ir jau saņēmis nelielu daudzumu investīciju ārpus LatBAN loka. Interese par šo jaunuzņēmumu aug ar katru dienu, piesaistot vairākas jaunuzņēmumu programmas un investīcijas. Jaunuzņēmums piedāvās cilvēkiem iespēju viegli un efektīvi parakstīt dokumentus elektroniski aizsargajot lietotāju datus, bez nekādām problēmām un piepūles.

Interesi radīja arī projekts “UpMatched”, kas veido uzņēmumu darbinieku apmācību aplikāciju. Patreiz jaunuzņēmums ir veicis testus ar savu prototipu un meklē investīcijas, lai varētu pilnveidot projektu un piedāvāt to uzņēmumiem Baltijā. Aplikācija palīdzētu darbiniekam attīstīt un pilnveidot nepieciešamās prasmes vienmēr augošajā darba tirgū. Kā vienu no plāniem jaunuzņēmums vēlas sasniegt, ka viņu klienti būtu Fortune 500 kompānijas.

Plašākas diskusijas veidojās pēc projekta “Spatialite Antenna Systems”. Jaunuzņēmums prezentēja innovatīvu ideju par 5G antenam, kuras pārspērtu visas patreiz pieejamās antenas šajā tirgū. Jaunuzņēmuma produkta staru vadība ir paātrināta un produktas ir vieglāk izmantojams, kas sniegtu tam priekšroku šaja tirgū. Pēc investīcijas iegūšanas “Spatialite Antenna Systems” plāno turpināt veikt izmēģinājumus ar produktu, lai pilnīgi sagatavotos pārdošanai.

 

Plašākas diskusijas rosinājās arī pēc projekta 

Katrs projekta vadītājs savu projektu prezentēja 3 minūtes, kam sekoja 5 minūšu jautājumu daļa no investoru puses. Pēc prezentāciju un jautājumu sadaļas, pielāgojoties neklātienes formātam, sesija noslēdzās ar investoru diskusijām un pēc tam katram tika dota iespēja tikties atsevišķos virtuālajos zvanos, lai uzdotu papildus jautājumu un apspriestu potenciālo sadarbību ar atsevišķiem projektiem. 

 

Jauno projektu vadītāji aicināti pieteikties uz marta Investīciju sesiju līdz 4. aprīlim, plkst. 23.59. Mājas lapā www.latban.lv ir atrodama pieteikuma anketa. 

 

Marta Investīciju sesija norisinās pateicoties Ekonomikas  Ministrijas sniegtajam atbalstam. 

 

Biedrība Latvijas Biznesa eņģeļu tīkls dibināta 2014. gada aprīlī. Tās mērķis ir paplašināt un attīstīt investoru tīklu Latvijā un atbalstīt jaunus un perspektīvus projektus. Šī iemesla dēļ LatBAN organizē Investīciju sesijas, kurās satiekas investori un jaunie uzņēmēji. Kopš LatBAN dibināšanas biznesa eņģeļi vadījuši 70 Investīciju sesijas, kurās piedalījušies 400 jaunuzņēmumi, bet kopumā izskatīti un konsultēti vairāk nekā 700 projektu autori.

Latvijas Biznesa eņģeļu tīkla privātie investori šo gadu laikā ir ieguldījuši 11 miljonus eiro sava privātā finansējuma dažādos jaunuzņēmumos kā piemēram, Sonarworks“, “Coffee Pixels“, “Muesli Graci“, “Aerones“, “Nordigen“, “Vivid Tech“ u.c.

 

LatBAN aktivitātes

Līdz 10. oktobrim ir atvērta pieteikšanās Latvijas Biznesa eņģeļu tīkla LatBAN investīciju sesijai...
Pievienojieties Baltic Sandbox un “Biznesa Enģeļu skolas” semināram un tiešsaistes diskusijai...
LatBAN (“Latvijas Biznesa eņģeļu tīkls") izsludina jauno Investīciju sesiju, kas norisināsies...
Datums: 10. jūnijs Laiks: 16:00 Pieteikšanās līdz 28. maijam Pēc pieteiktā jaunuzņēmuma projekta...
22. aprīlī norisinājās biedrības “Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls” organizētā Investīciju sesiju...
Datums: 22. aprīlis Laiks: 16:00 Pieteikšanās līdz 4. aprīlim Pēc pieteiktā jaunuzņēmuma projekta...
24. martā norisinājās biedrības “Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls” organizētā Investīciju sesiju, kuras...
Datums: 25. marts Laiks: 16:00 Pieteikšanās līdz 7. martam Pēc pieteiktā jaunuzņēmuma projekta...
25. februārī norisinājās biedrības “Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls” organizētā 2021. Gada Februāra...
Tiek izsludināta LatBAN (“Latvijas Biznesa eņģeļu tīkls") Februāra Investīciju sesija, kas...

Nozares jaunumi

Latvijas finanšu koncerns A/S DelfinGroup otrdien, 28. septembrī, uzsāk akciju sākotnējo publisko...
Uzņēmumam “Printful” ir izdevies piesaistīt investīcijas 130 miljonu dolāru apmērā. Uzņēmuma vērtība...
Tehnoloģiju un jaunuzņēmumu pasākuma “TechChill” sacensībās “Fifty Founders Battle” šogad triumfē...
Eiropas Savienības Inovācijas, pētniecības, kultūras, izglītības un jaunatnes komisāre Marija...
Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) sadarbībā ar Latvijas Biznesa Eņģeļu tīklu...