Norisinājās biedrības „Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls” Februāra Investīciju sesija

Pievienots LatBAN Svē, 02/28/2021 - 18:48

25. februārī norisinājās biedrības “Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls” organizētā 2021. Gada Februāra Investīciju sesiju, kuras laikā attālinātā formātā tikās biedrības biedri-biznesa eņģeļi ar sešiem jaunuzņēmumiem, kuriem bija iespēja prezentēt savus projektus, lai pretendētu uz investīcijām. 

Biedrības “Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls” jaunuzņēmumus projektu vadītājs Daniels Jotiks stāsta: “Patīkami redzēt daudz jaunuzņēmumus piesakāmies Investīciju sesijai no dažādām pilsētām un dažkārt, valstīm. Galu galā, mēs visi šajā industrijā cenšamies atrast un palīdzēt attīstīt pirmo Latvijas vienradzi, ko arī visi kopumā ceram drīzumā sasniegt. Piesakoties investīciju sesijām jaunuzņēmums spēj iegūt arī ieskatu jaunuzņēmumā no investora puses, kas pēc manām domām ļoti palīdz un noder turpmākai attīstībai un finanšu piesaistei." 

Uz februāra Investīciju sesija tika iesūtīti vairāk kā 15 pieteikumi, taču uz investīciju sarunām tika atlasīti tikai 6 jaunuzņēmumi, kas pēc izvērtēšanas un konsultācijām tika atzīti par perspektīvākajiem no visiem projektiem. Jaunuzņēmumiem, kas netika izvirzīti uz janvāra Investīciju sesiju, ir iespēja veikt nepieciešamos uzlabojumus savā projektā un atkārtoti iesniegt pieteikumu uz marta investīciju sesiju, kas norisināsies 25.martā. 

Šajā Investīciju sesijā kā viens no perspektīvākajiem projektiem tika atzīts "Millo", jaunuzņēmuma aktivitāte uzsākta Lietuvā un ir jau piesaistījusi kopā vairāk kā 600 tūkstošus no investīcijām. Jaunuzņēmums ražo "gudros" blenderus, kuru pamatā tiek izmantot magnētiskais gaisa vadītājs, kas produktam palīdz būt izturīgākam un efektīvākam. Patīkams pārsteigums no jaunuzņēmuma puses ir tas, ka jau ir sasniegti vairāk kā 100 klienti dažādās valstīs un internetā šis produkt tiek novērtēts perfekti. 

Interesi radīja arī projekts “AgroPlatforma”, kas darbojas B2B tirgus sektorā. AgroPlatforma piedāvā platformu, kurā lauksaimnieki un graudu pircēji var tirgoties ar dažādu veidu graudiem (kviešu, rapšu, miežu, kukurūzas, rudzu) reāllaikā un tiešsaistē, turklāt abām pusēm ir tūlītēja pieeja saistībā ar akciju tirgus reāllaiku nākotnes darījumiem.  

Plašākas diskusijas tika veicinātas pēc projekta "GetSalary.io" prezentācijas, kuras laikā tika izklāstīta projekta ideja - nodrošināt tūlītēju piekļuvi maksājumiem, lai izvairītos no aizdevumiem līdz algas dienai ar augstiem procentiem likmes. Darbiniekiem ir iespēja saņemt savu nopelnīto naudu, nevis kreditēt. “GetSalary.io” veido algoritmus, lai prognozētu laiku, kad labāk izņemt daļu algas, nevis aizdevumu vai kredītu, lai segtu iekavētos rēķinus, kredīta maksājumus un citus izdevumus. 

Katrs projekta vadītājs savu projektu prezentēja 3 minūtes, kam sekoja 5 minūšu jautājumu daļa no investoru puses. Pēc prezentāciju un jautājumu sadaļas, pielāgojoties neklātienes formātam, investoriem tika dota iespēja tikties atsevišķos virtuālajos zvanos, lai uzdotu papildus jautājumu un apspriestu potenciālo sadarbību.  

Jauno projektu vadītāji aicināti pieteikties uz marta Investīciju sesiju līdz 7. martam, plkst. 23.59. Mājas lapā www.latban.lv ir atrodama pieteikuma anketa.  

Februāra Investīciju sesija norisinās pateicoties Ekonomikas  Ministrijas sniegtajam atbalstam.  

 

Biedrība Latvijas Biznesa eņģeļu tīkls dibināta 2014. gada aprīlī. Tās mērķis ir paplašināt un attīstīt investoru tīklu Latvijā un atbalstīt jaunus un perspektīvus projektus. Šī iemesla dēļ LatBAN organizē Investīciju sesijas, kurās satiekas investori un jaunie uzņēmēji. Kopš LatBAN dibināšanas biznesa eņģeļi vadījuši 70 Investīciju sesijas, kurās piedalījušies 400 jaunuzņēmumi, bet kopumā izskatīti un konsultēti vairāk nekā 700 projektu autori. 

Latvijas Biznesa eņģeļu tīkla privātie investori šo gadu laikā ir ieguldījuši 11 miljonus eiro sava privātā finansējuma dažādos jaunuzņēmumos kā piemēram, “Sonarworks“, “Coffee Pixels“, “Muesli Graci“, “Aerones“, “Nordigen“, “Vivid Tech“ u.c. 

LatBAN aktivitātes

Līdz 10. oktobrim ir atvērta pieteikšanās Latvijas Biznesa eņģeļu tīkla LatBAN investīciju sesijai...
Pievienojieties Baltic Sandbox un “Biznesa Enģeļu skolas” semināram un tiešsaistes diskusijai...
LatBAN (“Latvijas Biznesa eņģeļu tīkls") izsludina jauno Investīciju sesiju, kas norisināsies...
Datums: 10. jūnijs Laiks: 16:00 Pieteikšanās līdz 28. maijam Pēc pieteiktā jaunuzņēmuma projekta...
22. aprīlī norisinājās biedrības “Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls” organizētā Investīciju sesiju...
Datums: 22. aprīlis Laiks: 16:00 Pieteikšanās līdz 4. aprīlim Pēc pieteiktā jaunuzņēmuma projekta...
24. martā norisinājās biedrības “Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls” organizētā Investīciju sesiju, kuras...
Datums: 25. marts Laiks: 16:00 Pieteikšanās līdz 7. martam Pēc pieteiktā jaunuzņēmuma projekta...
25. februārī norisinājās biedrības “Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls” organizētā 2021. Gada Februāra...
Tiek izsludināta LatBAN (“Latvijas Biznesa eņģeļu tīkls") Februāra Investīciju sesija, kas...

Nozares jaunumi

Latvijas finanšu koncerns A/S DelfinGroup otrdien, 28. septembrī, uzsāk akciju sākotnējo publisko...
Uzņēmumam “Printful” ir izdevies piesaistīt investīcijas 130 miljonu dolāru apmērā. Uzņēmuma vērtība...
Tehnoloģiju un jaunuzņēmumu pasākuma “TechChill” sacensībās “Fifty Founders Battle” šogad triumfē...
Eiropas Savienības Inovācijas, pētniecības, kultūras, izglītības un jaunatnes komisāre Marija...
Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) sadarbībā ar Latvijas Biznesa Eņģeļu tīklu...