Latvijas biznesa eņģeļi piecu gadu laikā investējuši 109 jaunuzņēmumos

Pievienots latban.root Tre, 02/05/2020 - 22:26

Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkla (LatBAN) apkopotā informācija liecina, ka privātie investori jeb biznesa eņģeļi kopš 2014. gada veikuši 137 investīcijas, 109 no tām – Latvijas jaunuzņēmumos. Kopējais LatBAN investoru ieguldījumu apjoms jaunuzņēmumos piecu gadu laikā ir 10,85 miljoni eiro.

2019. gadā 50 LatBAN biedri, privātie investori un investoru sindikāti kopumā 20 jaunuzņēmumos un projektos ieguldījuši vairāk nekā miljonu eiro. Gadu gaitā nemainīgas ir investīciju saņēmēju nozares – biznesa eņģeļi galvenokārt ieguldījuši informācijas komunikāciju tehnoloģiju, elektronikas, produktu ražošanas un pakalpojumu uzņēmumos.

Kopš LatBAN dibināšanas biznesa eņģeļi kopumā izskatījuši un konsultējuši 650 projektus un vadījuši 60 investīciju sesijas, kurās piedalījušies 300 jaunuzņēmumi. Būtiska daļa privāto investoru darba ir arī apmācības un mentorings, ko saņēmušas 150 jauno uzņēmumu komandas.

Jānis Rancāns, LatBAN valdes priekšsēdētājs: "Apmācības un mentorings ir pirmais solis investoru un jaunuzņēmumu projektu sadarbībā. Biznesa eņģeļu zināšanas un ilggadējā pieredze uzņēmējdarbībā ir resurss, kas palīdz jaunuzņēmumu komandām iet biznesa virzienā. Investīcijas ir otrais solis, kas apliecina biznesa attīstības potenciālu un dod iespēju jaunuzņēmumiem radīt dzīvotspējīgus produktus un pakalpojumus ar eksporta potenciālu."

Lai godinātu 2019. gada sekmīgākos Latvijas investorus, 23. janvārī jau piekto reizi tika pasniegts LatBAN un Latvijas Privātā un Riska kapitāla asociācijas (LVCA) iedibinātais apbalvojums "Gada investors" privāto investoru, uzņēmumu un juridisko investoru sektorā.

Apbalvojumu "Gada investīcija" par investīcijas apjomu un perspektīvāko nākotnes prognozi privāto investoru sektorā saņēmuši Uldis Ūsītis, Guntars Stabulnieks un Juris Birznieks par investīciju 76 000 eiro apmērā interaktīvo tirdzniecības plauktu displeju ražotājā “VividTech”. Ar investoru palīdzību piesaistīts arī “Altum” līdzaizdevums 114 000 eiro apjomā. Nominācijā “Gada videi draudzīgākā investīcija” par apjomīgāko investīciju ar pozitīvāko ietekmi uz vidi apbalvojumu saņēmuši Kārlis Babulis un Jānis Grīnbergs par investīciju 20 000 eiro apjomā uzņēmumā “Fertilizer Group” un kredītlīnijas piesaisti četru miljonu eiro apmērā. Savukārt LatBAN valdes apbalvojums "Gada nozares atbalstītājs" pasniegts "TechHub Rīga" par ilggadēju investīciju vides atbalstu un jaunuzņēmumu kopējās mājas veidošanu.

“Gada investors 2019” notika ar Ekonomikas ministrijas, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, Finanšu institūcijas Altum un ERAF atbalstu.  Plašāka informācija par iniciatīvu "Gada investors" pieejama: http://www.gadainvestors.lv.

Pārpublicēts no: www.reitingi.lv/

LatBAN aktivitātes

Šī gada 18. jūnija Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkla (LatBAN) biedru kopsapulcē tika ievēlēta biedrības...
Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkla (LatBAN) apkopotā informācija liecina, ka privātie investori jeb...
Apbalvoti Latvijas 2019. gada sekmīgākie investori Šodien, 23. janvārī pasniegti apbalvojumi “Gada...
Datums: 18.decembris Laiks: 17:00 Vieta: SEB Inovāciju centrs, Vaļņu ielā 11, Rīga
7 svarīgas tēmas finansējuma piesaistei startapam Šī gada pēdējās apmācības notiks 4.decembrī, SEB...
Investorus aicina pieteikties apbalvojumam “Gada investors 2019” Latvijas privātā un juridiskā...
Investīciju sesijas dalībnieku saraksts tiks izsūtīts drīz.
Ar Investīciju Sesijas dalībniekiem, kā ierasts, iepazīstīnāsim īsi pirms pasākuma. Pieteikties...
2. oktobris Pieteikšanās šeit LatBAN sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru rīko...
Ikmēneša Investīciju sesija, kuru atklās akcelerācijas fonds BuildIT. BuildIT pastāstīs par saviem...

Nozares jaunumi

“Komercializācijas reaktors” – akselerators, kas zinātnisku ideju autorus saved kopā ar...
Uzņēmuma Vivid Tech valdes priekšsēdētājs Ivars Mirošnikovs un pārdošanas vadītājs Andris Lūkins ir...
"Woola", jaunuzņēmums no Igaunijas, ieguva "TechChill 2020" jaunuzņēmumu sacensību "Fifty Founders...
Latvijas jaunuzņēmumos pērn ieguldīti aptuveni 20 miljoni eiro un šis gads sācies labi - līdz šim...
Pirms pāris nedēļām Latvijas biznesa eņģeļu tīkla valdes loceklis Juris Birznieks, stāvot finanšu...